مد و پوشاک

اگر چه به نظر می‌رسد این روزها «مد و فشن» (Fashion) از هیچ قانونی پیروی نمی‌کند، اما دنیای مد و لباس قاعده‌هایی دارد که طراحان لباس و استایلیست‌ها از گذشته رعایت می‌کرده‌اند. قواعدی که در طول تاریخ مد و پوشاک جمع‌آوری شده است به شما کمک می‌کند که راحت‌تر لباس انتخاب کنید و بهترین استایل را داشته باشید.

مُد (به فرانسوی: Mode) یا فَشِن (به انگلیسی: Fashion) اصطلاح کلی در زمینه هنر طراحی پوشاک است که تحت تأثیر اوضاع فرهنگی و اجتماعی جامعه در یک دوره زمانی مشخص انجام می‌پذیرد.

محصولات این صنعت شامل پوشاک، پاافزار، کیف، لوازم آرایشی و اثاث می‌شود.

مد به صورت فصلی و در بعضی برندها به صورت هفتگی تغییر می‌کند. تقاضا برای تغییر و همراهی با مد، رو به افزایش است و به همین دلیل مصرف تولیدات ارزان قیمت با کیفیت پایین یا به اصطلاح «فَست فشن» رو به رشد است.
به هنرمندان عرصه پوشاک که با طرح‌های ابداعی‌شان تأثیر به‌سزایی در صنعت مد در یک دوره خاص زمانی بگذارند، «طراح لباس» گفته می‌شود.

اروپا پیشینه‌ای طولانی در عرصهٔ طراحی و مد دارد، و با استفاده از فناوری‌های جدید، استارتاپ‌های مد بیشتر و بیشتری وارد این فضا می‌شوند. این استارت آپ‌ها تاکنون روابط سنتی میان مشتریان و برندها را تغییر و مرزهای روش‌های سنتی فکر کردن به مد را توسعه داده‌اند. با رشد چشمگیر صنعت مد در کشور، استارت آپ‌های زیادی پیرامون این صنعت شکل گرفتند که از جمله آنها می‌توان به دیجی استایل، مدیسه، شیکسون، بوتیک، بانی مد، پلازیو، برنس مد و … اشاره کرد.

در سلسه مطالب بهترین‌های دنیای مد و پوشاک ما به شما کمک می‌کنیم تا در میان انبوهی از موارد موجود، بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات این حوزه را تهیه و استفاده بنمایید.

  • راهنمای انتخاب و خرید بهترین صندل بازار ایران

    راهنمای انتخاب و خرید بهترین صندل زیبا و با کیفیت

    صندل از فصل گرما به گرمی استقبال می کند. این اسم یک فیلم نیست بلکه واقعیت است. فصل تابستان حتی ادبیات را تحت تاثیر قرار می‌دهد از این جهت که در فصول گرم سال، هوا بس ناجوانمردانه گرم خواهد بود علی الخصوص برای گرمایی‌ها و همین امر لزوم انتخاب بهترین صندل را افزایش می‌دهد. برای انتخاب و خرید صندل مناسب…

    بیشتر بخوانید »
دکمه بازگشت به بالا