تهویه سرمایش و گرمایشکولر

راهنمای خرید و بهترین دستگاه تهویه مطبوع دیواری (اسپلیت)

راهنمای خرید بهترین کولر گازی در ایران

تنها با ثیت نام و احراز هویت در آبان تتر در قرعه کشی سفر به مالدیو، پژو 206، آیفون و صدها جایزه دیگر شرکت کنید

کولر گازی و اسپلیت‌ها همواره یکی از لوازمی هستند که در تابستان مورد نیاز خانواده و افراد مختلف در ادارات هستند. انتخاب درست بهترین کولر گازی همواره مهمترین انتخاب در راستای کاهش و مدیریت هزینه‌های اداره و خانه است، بهترین مارک کولر گازی و کولر گازی کم مصرف می‌تواند با کاهش مصرف آب و برق در خانه به سرعت اختلاف قیمت خود را با مدل‌های متفرقه در عرض یکسال جبران کند و در آینده برای شما ضمن دوام و کیفیت بالا بهره اقتصادی بیشتری داشته باشند.

مهم‌ترین موضوعی که باید در هنگام خرید کولر به آن توجه کرد شرایط آب و هوایی منطقه و انتخاب نوع و برند درست کولر است.

راهنمای خرید بهترین کولر گازی

کم مصرف ترین کولر گازی کدام است؟

کولر گازی اینورتردار ال جی نکست پلاس 2 با کاهش گیر 80 درصدی انرژی در حال حاضر کم مصرف‌ترین کولر گازی است.

تکنولوژی فن‌های طلایی چیست؟

 تکنولوژی فن‌های طلایی یا به اصطلاح رادیات طلایی آن است این ویژگی مانند یک عایق عمل کرده و فن و کویل ‌های کولر گازی را از عوامل خارجی مانند گرد و غبار و رطوبت و زنگ زدگی حفظ می‌نماید و علاوه بر کارکرد روان‌‌تر و بهتر کولر گازی, باعث افزایش طول عمر مفید دستگاه نیز می‌شود فن‌های طلایی در کل از ویژگی‌های بسیار مهم برای خرید کولر گازی در مناطق شرجی کشور یا جا‌هایی که رطوبت بالایی دارند است.

کولر گازی چند هزار بخریم؟

بهتر است برای مساحت 12-17 متر مربعی از کولر گازی با ظرفیت 9.000 BTU/h
برای فضای 17-25 متر، ظرفیت 12.000 BTU/h
برای فضای 26-35 متر، ظرفیت 18.000 BTU/h
برای فضای 40-55 متر، ظرفیت 24.000 BTU/h
برای فضای 55-65 متر، ظرفیت 28.000 BTU/h
برای فضای 65-75 متر، ظرفیت 32.000 BTU/h
برای فضای 75-85 متر، ظرفیت 45.000 BTU/h و فضای بزرگتر از چند اسپلیت استفاده شود.

عوامل موثر در تعیین ظرفیت اسپلیت؟

مساحت محیط، میزان رفت و آمد، آب و هوا منطقه شما، تعداد افراد حاضر در فضا، آفتاب گیر بودن فضا، ارتفاع سقف، دستگاه ها و فضاهای گرمازا و میزان گردش هوا همگی از عواملی هستند که بر روی انتخاب حجم کولر موثر هستند. برای بدست آوردن بهترین مساحت بهتر است با یکای اندازه گیری ظرفیت اسپیلیت آشنا شوید.

بخوانید
بهترین انواع کولر خانگی برای استفاده در تابستان ۱۴۰۲
برای فضای بزرگ بهتر است چند کولر گازی متوسط بخریم یا یک کولر با ظرفیت بالا؟

اگر مساحتتان به گونه‌ای است که خودتان نمی‌توانید در این مورد تصمیم بگیرید، از یک متخصص درخواست کنید محیط شما را مورد بررسی قرار دهد. گاهی چند اسپلیت متوسط عملکرد بهتر و گاهی یک اسپلیت ظرفیت بالا مناسب‌تر خواهد بود.

بهترین کمپرسور برای کولر گازی کدام است؟

از میان انواع کمپرسورهای کولر گازی کمپرسور اسکرول بهترین کمپرسور است اما به علت قیمت تمام شده بالاتر، کمتر مورد استفاده قرار گرفته و پر استفاده‌ترین کمپرسورها نوع روتاری آن‎‌ها است.

کولر گازی اینورتر دار بخریم یا معمولی؟

کمپرسورهایی که به سیستم اینورتر مجهز هستند، در هنگام رسیدن به دمای مطلوب کمپرسور را خاموش نمی‌کنند و تنها دور موتور را کاهش می‌دهند در حالی که نوع بدون اینورتر در زمانی که به دمای مورد نظر برسد، دستگاه کاملاًخاموش و زمانی که به دمای بالاتر از حد تعیین شده برسد، دستگاه مجدداً روشن می‌شود. نوع اینورتر دار صدای کمتر، مصرف انرژی کمتر و قدرت سرد کنندگی بیشتر و در نقطه مقابل قیمت بالاتر و هزینه تعمیر بیشتری دارند.

میزان برق مصرفی کولر گازی چقدر باشد؟

به طور معمول اسپلیت‌های خانگی دارای مصرف برق بالاتری نسبت به کولرهای آبی هستند اما انواع بهینه سازی شده اسپلیت‌ها مصرف برق درجه A و بالاتر را داشته و با سیستم اینورتر مصرف برق کلی دستگاه را کاهش می‌دهند. به مصرف برق اسپلیت خود دقت کنید وگرنه ممکن است در مدت 3 ماه استفاده هم قیمت خود دستگاه هزینه برق بپردازید.

پرتاب باد کولر گازی چقدر باید باشد؟

هر چقدر قدرت پرتاب باد کولر گازی بیشتر باشد تا محیط مورد نظر شما را پوشش دهد بهتر است. پرتاب باد حداقل 10 متر از کولرهای گازی امری معقول است. در برخی از مدل‌های جدید اسپلیت فناوری‌هایی را به کار گرفته‌ شده است که باد را تنها در جهتی که افراد نشسته‌اند، هدایت کرده و زمانی که کسی درون اتاق نباشد، پرتاب باد و مصرف برق به حداقل ممکن می‌رسد.

بخوانید
5 پنکه رومیزی برتر
برای منطقه ما کدام نوع کولر مناسب است؟

کولرهای گازی بر حسب منطقه به سه کلاس آب و هوایی معتدل (T۱)، خنک (T۲) و گرمسیری (T۳) تقسیم می‌شوند. کولرهایی که دارای کلاس آب و هوایی گرمسیری هستند در مناطق گرمسیر مانند هرمزگان، بوشهر، خوزستان و سیستان و بلوچستان مورد استفاده قرار می‌گیرند.
البته در مناطق خشک عمدتاً استفاده از کولر آبی مناسب‌تر و به صرفه‌تر است.

بخوانید: راهنمای خرید بهترین کولر آبی

چه نوع کولر گازی بخریم؟

در کل کولرهای گازی به سه نوع تقسیم می‌شوند: کولر اسپلیت، کولر پنجره‌ای و کولرهای ایستاده. البته مدل‌های دیگری با ساختارهای خاص هم وجود دارند، اما از آنجایی که تنها از این سه مدل در مصارف خانگی و اداری استفاده می‌شود تنها به این سه مدل پرداخته‌ایم.

۰۲ - راهنمای خرید کولر گازی

الف) کولر گازی پنجره‌ای نوعی از کولرگازی است که نیاز به برق‌کشی جداگانه‌ای ندارد و تنها با وصل کردن کابل برق به پریز شروع به کار می‌کند. در این نوع کولر گازی نیازی به سوراخ کردن دیوار و عبور لوله‌های مسی نیست. این کولرها به راحتی درون پنجره جای میگیرد و به‌سرعت آماده‌ی استفاده می‌شود. قیمت پایین و قدرت خنک‌کنندگی زیاد، از مزیت‌های اصلی این کولرها است و وزن زیاد و مصرف برق به‌شدت بالا در کنار ایجاد سروصدا، نقاط ضعف کولرهای پنجره‌ای به شمار می‌روند.

۰۳ - راهنمای خرید کولر گازی

ب) نوع دوم کولر اسپلیت یا دیواری است. این کولرها نسبت به نوع قبل از قیمت به مراتب بالاتری برخوردار هستند اما به مرور زمان با مصرف بسیار پایینتر برقشان صرفه اقتصادی خود را نشان میدهند.این کولرها از دو تکه داخلی و خارجی تشکیل شده اند که برای اتصال این دو تکه در داخل و خارج از ساختمان از لوله های مسی انتقال حرارت استفاده میشود تا بتوانند هوای گرم را از ساختمان خارج و هوای خنک را جایگزین کنند.

معمولا برای زیبایی بیشترِ یونیتِ داخلی با ایجاد حفره هایی داخل دیوارها لوله های مسی از آن رد میکنند تا در معرض دید نباشند. برای نصب کولر گازی کم مصرف دیواری شما نیاز به نصاب حرفه ای دارید که بتواند با کمترین صدمه به دیوارها و همچنین اسپیلیت آن را نصب کند. همچنین نیاز به باز و بسته کردن یونیت داخلی کولر و برقکشی آن و سختی این کار دلایل دیگری برای نیاز به نصاب حرفه ای هستند. سازندگان کولرهای اسپلیت معمولا مشخص می‌کنند حداکثر فاصله‌ی مابین پنل و موتور – که به وسیله‌ی لوله‌های مسی به هم وصل می‌شوند – باید چقدر باشد. دقت کنید اگر امکان نصب موتور در فاصله‌ی بین ۵ تا ۱۰ متری پنل را ندارید، یا از فکر کولر اسپلیت بیرون بیایید یا حتما کولری بخرید که در ساختمان شما جوابگو باشد.

بخوانید
10 پنکه ایستاده و رطوبت ساز برتر ایران

اکثر اسپلیت‌ها دارای کاربری دوگانه در زمستان و تابستان هستند که میتواند در زمستان هم باعث گرمای خانه شوند.

۰۴ - راهنمای خرید کولر گازی

ج) کولرهای ایستاده: این نوع کولرها کاربرد خاص اغلب صنعتی دارند. این کولرهای گازی اغلب در مکان های پر رفت و آمد نظیر پایانه‌های مسافربری، فرودگاه و مساجد دیده میشوند، همچنین آن دسته از کاربرانی که امکان نصب کولر پنجره‌ای ندارند یا به دلیل مستاجر بودن، اجازه‌ی دخل و تصرف در دیوار منزل مسکونی را ندارند هم ممکن است به‌ناچار به سمت این کولرها سوق داده می‌شوند.

همانطور که گفته شد کولرهای گازی انواع مختلفی دارند که ما در این مطلب به معرفی بهترین کولر گازی دیواری یا به عبارتی بهترین اسپلیت با قدرت 30000 می‌پردازیم.

بررسی و معرفی بهترین اسپلیت

1- کولر گازی سامسونگ مدل Wind-Free AR25NSP 25000

بهترین کولر گازی حال حاضر

این مدل از کولر گازی‌های «سامسونگ» که مدل «Wind-Free AR25NSP» نام دارد از اسپلیت‌های دوکاره‌ی سامسونگ است که از قابلیت سرمایش و گرمایش همزمان بهره می‌برد.

ای مدل کولر گازی دارای ظرفیت 25000 است با به کارگیری کمپرسور اینورتر مصرف انرژی کولر را تا حد زیادی کاهش داده و میتواند اتاق های کوچک را به راحتی خنک کند، همچنین این محصول دارای فیلتر بسیار عریض با قابلیت جذب ذرات ریز تا 2.5 میکرون را دارد که میتواند علاوه بر گرد و غبار، جلوی ورود بسیاری از قارچ ها و باکتری‌ها را نیز به محیط خانه بگیرد.

صدای تولیدشده‌ توسط پنل داخلی کولر گازی سامسونگ در سرعت‌های مختلف متفاوت است و در بازه‌ی 28 تا 45 دسی‌بل قرار می‌گیرد.

بخوانید
15 هود برتر موجود در بازار ایران

کولر Wind Free یعنی چه ؟

کولرهای Wind Free یا بدون باد، قابلیت خنک‌سازی فضا را بدون پرتاب باد خنک دارند. در واقع این کولرها از عملکرد دو مرحله‌ای بهره می‌برند. در قدم اول، دستگاه وارد حالت Fast Cooling یا خنک‌سازی سریع می‌شود و با پرتاب باد خنک، دمای اتاق را به مقدار تنظیم‌شده می‌رساند.

بعد از آن، بدون نیاز به ایجاد هرگونه تغییری در تنظیمات، کولر به وضعیت بدون باد وارد می‌شود. در این حالت دریچه‌ی اسپلیت بسته می‌شود و خنک‌سازی از طریق سوراخ‌های بسیار ریز و پرشمار آن انجام می‌شود. سیستم بدون باد، دمای اتاق را بدون ایجاد باد سرد و از طریق 21000 سوراخ کوچک صفحه‌ی خود، در حد مطلوب حفظ می‌کند. در واقع در این حالت جریان هوا بسیار آرام است و اصلا قابل حس نیست.

سامسونگ عملکرد Good Sleep یا خواب خوب را به طور خاص برای استفاده در زمان خواب معرفی کرده است. در این حالت، دستگاه حالت کارکرد را مطابق با تغییرات دمایی بدن در طول خواب تنظیم می‌کند و در این زمان با توجه به سیکل خواب انسان، از دماهای مختلف استفاده می‌کند.

در حقیقت این سیستم دارای سه مرحله است که شامل مرحله‌ی فرورفتن به خواب، خواب عمیق و بیدارشدن از خواب می‌شود. کافی است بازه‌ی زمانی دلخواه را به دستگاه اعلام کنید و بعد خوابی آسوده و راحت داشته باشید.

طراحی هوشمندانه‌ی کولرهای Wind Free به عملکرد بهتر دستگاه منجر شده است. با وجود اینکه اکثر کولرهای اسپلیت به صورت مستطیلی یا با زاویه‌های خمیده تولید می‌شوند، این دستگاه ساختاری مثلثی‌شکل دارد.

این ساختار کمک کرده کولر پرتاب باد بهتری داشته باشد و بتواند سطح بیشتری از محیط را خنک کند. به‌علاوه سامسونگ فن بزرگ‌تری را نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر خود به کار برده است. این فن در حدود 122 درصد بزرگ‌تر از مدل‌های پیشین است و قدرت کارکرد بیشتری را به کولر داده است.

کولر Wind Free از نوع اینورتر است. شاید بدانید که کولرهای مجهز به سیستم اینورتر عملکرد بسیار بهینه‌ای نسبت به کمپرسورهای معمولی دارد. با وجود اینورتر نیازی به خاموش و روشن‌شدن پیاپی دستگاه برای حفظ دمای مطلوب نیست و در عوض دور موتور تغییر می‌کند. به کارگیری اینورتر باعث‌شده انرژی مصرفی برای روشن‌کردن موتور حذف شود و مصرف انرژی کولر کاهش پیدا کند.

بخوانید
10 پنکه ایستاده و رطوبت ساز برتر ایران

برخلاف اینورترهای معمول اینورتر به کار رفته در کولرهای Wind Free هشت‌قطبی است. وجود قطب‌های بیشتر باعث حرکت روان‌تر موتور می‌شود و اصطکاک قطعات داخلی و صدای تولیدی را به حداقل می‌رساند. به ادعای شرکت سامسونگ، دستگاه‌های مجهز به اینورتر دیجیتال هشت‌قطبی، مصرف انرژی معادل 32 درصد مدل‌های معمولی دارند. به‌علاوه تکنولوژی هشت‌قطبی می‌تواند تا 43 درصد سریع‌تر از مدل‌های معمولی هوای اتاق را خنک کند.

برای تامین هوایی پاک و سالم، سامسونگ از یک فیلتر بسیار عریض با قابلیت شست و شوی آسان در قسمت ورودی هوا استفاده کرده است. این فیلتر تمام دریچه‌ی کولر را به طور کامل پوشش داده و از جذب مواد آلرژی‌زا اطمینان حاصل می‌کند. فیلتر به کار رفته در این مدل از نوع PM2.5 است و می‌تواند ذرات 2.5میکرونی یا بزرگ‌تر را جذب خود کند.

سامسونگ اعلام کرده این فیلتر تا 99 درصد ذرات ریز موجود در هوا را در مدت 100 دقیقه جذب می‌کند. سیستم Easy Filter وظیفه‌ی حذف مواد حساسیت‌زا و آلاینده را دارد و در کنار آن، واحد یونیزه‌ کننده می‌تواند باکتری و ویروس‌های محیط را از هوا جاری خارج کند.

نسل جدید کولرهای سامسونگ راحت‌تر از هر زمان دیگری قابل کنترل هستند. برنامه‌ی Smart Home این شرکت روی تلفن‌های هوشمند قابل نصب است و از طریق آن می‌توانید دستگاه هوشمند خود را کنترل کنید. کافی است از طریق اتصال Wi-Fi به کولر متصل شده و دستورات لازم را به آن بدهید.

از این طریق می‌توانید کارهایی مثل تنظیم دمای کولر، شدت و نوع پرتاب باد را انجام دهید. مزیت دیگری که Smart Home فراهم کرده، قابلیت مشاهده مصرف برق کولر و نظارت بر مصرف انرژی دستگاه است.

جهت آشنایی بیشتر با این اسپلیتر می‌توانید ویدئو معرفی آن را هم ببینید.

مشخصات اسپلیت

نوع گاز (مبرد)R410
نوع آب و هوای سازگارمعتدل و گرم
اینورتراینورتر دوگانه
میزان صدا داخل ساختمان54 دسی بل
تعداد و نوع کمپرسوریک عدد روتاری
عملکردسرمایش و گرمایش
سایر امکاناتروکش مقاوم در برابر پوسیدگی گلدن فین
تمیز کردن سریع و آسان فیلتر
کاهش ریزگردها تا بیش از 99 درصد
حالت سرمایش سریع بدون باد
پرتاب باد چند جهته

2- کولرگازی اسپلیت اجنرال OGENERAL ASGS30LFCA

با کیفیت‌ترین کولر گازی حال حاضر

کولر گازی 30000 اجنرال مدل ASGA30LFCA با برچسب انرژی +++A جهت تهویه اتاق و سالن های با متراژ حدودا 100 متر مناسب می‌باشد.

در کولر گازی 30000 اجنرال مدل ASGA30LFCA به دلیل وجود برد اینورتر یا همان دی سی اینورتر اجازه خاموش شدن به کمپرسور را نمی‌دهد و باعث می‌شود که کمپرسور در همان حالت بدون هیچ مصرف برقی کار کند و نیاز به خاموش شدن کولر گازی را نداشته باشد،این عمل باعث می‌شود که کولر گازی 30000 اجنرال مدل ASGA30LFCA تا حداکثر 73 درصد برق کمتری نسبت به کولر گازی‌های دیگر مصرف کند.

استفاده از حالت خواب راحت

دمای بدن در هنگام طی کردن سیکل خوابیدن، دارای تغییرات قابل توجهی می‌باشد، با قرار دادن کولر گازی 30000 اجنرال مدل ASGA30LFCA بر روی حالت GOOD SLEEP در زمان تولید گرما، 1درجه کاهش دما در هر ساعت و در زمان تولید سرما، 1 درجه افزایش دما در هر ساعت را خواهیم داشت و بعد از گذراندن دو ساعت اول خواب به مدت 5 ساعت با دمای ثابت رو به رو خواهیم بود که باعث می‌شود در تمام طول خواب و مهمتر از آن در هنگام صبح نشاطی عاری از هر گونه سردرد و بدن درد داشته باشیم، جدا از مزایای گفته شده، این حالت از کولر گازی موجب کاهش چشم گیر انرژی مصرفی در تمام طول شب می‌شود.

این اسپلیت با استفاده از اشعه ماورای بنفش و با ثبت گرمای بدن انسان‌های حاضر در محیط، امکان تشخیص حضور افراد در مکان‌ها را بوجود می‌آورد و با تنظیم جهت پرتاب باد و نیز تنظیم دور فن در هر 20 دقیقه باعث کاهش 13 درصدی مصرف انرژی می‌شود.

با این مدل ازکولر گازی اجنرال، فضای داخل خانه شما مرطوب و نمناک نخواهد شد، بعد از رسیدن به دمای دلخواه، دستگاه کولرگازی با اینورتر هوشمند در حالت بهینه ی اقتصادی کار می کند.

شبکه‌های داخل یونیت داخلی کولر گازی 30000 اجنرال مدل ASGA30LFCA باعث می‌شود که هوای بیرون آمده از پنل به چهار طرف توزیع شده به طوری که به صورت یکسان در فضای مورد نظر را خنک می‌کند و نیاز نیست برای خنک شدن حتما روبروی کولر گازی قرار بگیرید.

همچنین این اسپلیت دارای حالت پاکسازی خودکار برای جلوگیری از رشد و نمو قارچ‌ها و باکتری‌ها بر روی اواپراتور می‌باشد، با وجود این ویژگی عالی حتی زمانی که دستگاه را خاموش می‌کنید، فن برای دقایقی جهت خشک کردن کامل رطوبت روی اواپراتور یعنی محل رشد باکتری کار می‌کند.

همچنین دارای قابلیت فیلتر ضد باکتری می‌باشد که این امکان را به شما می‌دهد که شما بتوانید با خیال آسوده از این قابلیت استفاده کنید، فیلتر پلاس مستر آیونایزر در ۳۰۰۰۰ اجنرال با تولید بیش از 3 میلیون یون در دقیقه باعث از بین رفتن ذرات ریز معلق در هوا، میکروی و باکتری‌ها و ذرات آلرژی‌زا می‌شود، به علاوه، پرده‌ها و مبلمان منزل را هم یونیزه می‌کند تا در محیطی کاملا سالم و امن تنفس کنید،

فیلتر 3 M هم به عنوان یک لایه‌ی مکمل در از بین بردن باکتری‌های موجود در فضا عمل می‌کند، همچنین کولر گازی سرد و گرم اجنرال دارای قابلیت تمیز کننده خودکار پلاس مستر می‌باشد، این سیستم باکتری‌ها و بوهای نامطبوع را از حذف خواهد کرد.

مشخصات اسپلیت

نوع گاز (مبرد)R410A
اینورترفول دی سی اینورتر
میزان صدا داخل ساختمان19 تا 50db
تعداد و نوع کمپرسوریک عدد روتاری
عملکردسرمایشی / گرمایشی
مناسب برای فضای70 تا 110 متری
سایر امکاناتپرتاب باد
پرتاب باد چهار طرفه
روکش مقاوم در برابر پوسیدگی گلدن فین
تمیز کردن سریع و آسان فیلتر
کاهش ریزگردها تا بیش از 99 درصد
موتور کاوازاکی فوق کم مصرف ژاپن – مونتاژ کشور تایلند 

3- کولر گازی 2 LG Next Plus مدل NP307SK3 فول دی سی اینورتر

کم مصرفترین کولر گازی حال حاضر

واحدهای Full DC Inverter در این کولر دارای یک درایو متغیر فرکانس هستند که شامل یک فول اینورتر الکتریکی است، که همان بُرد اینورتر می‌باشد که در مقایسه با AC معمولی، در کاهش هزینه‌های برق تا 50 درصد کمک می‌کند.

این عملکرد باعث می‌شود که کولر گازی ال جی مدل NP307SK3 فوق کم مصرف، برق کمتری نسبت به کولر گازی‌های دیگر احتیاج داشته باشد، در این اسپلیت ، بُرد فول دی سی اینورتر برق مصرفی را تا 83% کاهش داده که به این نوع کولر گازی‌های فول دی سی اینورتر با مصرف +++A می‌گویند.

همچنین (برد مدار نیرو) در این کولر ارتقا یافته است تا توانایی تحمل تغییر ولتاژ را تقویت کند. بنابراین ایمنی در برابر ولتاژ بالا یا افزایش ولتاژ افزایش می‌یابد و در نهایت باعث تقویت دوام کلی سیستم تهویه مطبوع می‌شود.

حالت GOOD SLEEP یا خواب راحت

در حالت Good Sleep در اسپلیت NP307SK3 lg، مطابق با تغییرات دمای بدن در طول خواب، کارکرد دستگاه نیز تنظیم می‌شود، در حقیقت با توجه به سیکل خواب انسان در طی سه مرحله فرو رفتن به خواب، خواب عمیق و بیدار شدن، میزان وزش دستگاه تغییر خواهد کرد که تنها با دادن بازه زمانی مورد نظر به دستگاه، خوابی آسوده و راحت در انتظار شما خواهد بود.

صدای خروجی این کولر کمتر از ۵۰db است که آن را می‌توان جزو کولر های گازی تقریباً بی صدا نامید که البته این مدل کولر با بهره گیری از تکنولوژی BLDC در موتور فن دستگاه و همچنین پره‌های مورب در بلور فن باعث کاهش سطح صدا تا ۱۹ دسی بل می‌شود.

دارای کمپرسور از نوع روتاری (Rotary Compressor) است، گاز مبرد مورد استفاده‌ی این کمپرسور از نوع R410A می‌باشد یعنی سازگار با محیط زیست و لایه اوزون است، لازم به ذکر است بگوییم ظرفیت 30 هزار برای محیط‌هایی با متراژ 70 تا 110 متر مربع مناسب می‌باشد.

این کولر دارای شستشوی اتوماتیک است که در هنگام خاموشی دستگاه و با استفاده از فن، روی اپراتور کاملا خشک و پاک می‌شود و بدین صورت از انتشار جرم و باکتری جلوگیری می‌کند.

همچنین این کولر دارای فیلتر آنتی‌باکتریال با قابلیت شست و شوی و قابلیت دسترسی آسان است و عمل فیلتراسیون به نحو مطلوبی صورت می‌پذیرد که با جذب کوچکترین ذرات و ویروس‌ها تا اندازه 10 میکرون و گرد و غبار، هوای آلوده محیط را به هوایی مطبوع و سالم برای استنشاق هر چه بهتر و تازه‌تر تبدیل می‌کند.

همچنین این کولر گازی دارای یک پوشش ضد خوردگی Gold Fin برای جلوگیری از فرسایش کندانسور و همچنین زنگ زدگی بدنه می‌باشد و بواسطه دارا بودن یک کندانسور بزرگتر و جریان مبرد بهینه سازی شده است.

در آخر لازم به ذکر است که این کولر جریان هوای 4 طرفه با قدرت پرتاب باد 20 متر داشته و فضا را به یک صورت خنک می‌کند و نیاز نیست برای خنک شدن حتما روبروی کولر گازی قرار بگیرید.

 در کولر گازی سری نکست پلاس امکان اتصال به wifi و به تبع آن کنترل هوشمند دستگاه وجود دارد، تنها با نصب برنامه نرم افزار بر روی گوشی هوشمند خود می‌توانید، از طریق اتصال به وای فای کولر، دستورات دلخواه را به دستگاه بدهید، علاوه بر دادن دستوراتی از قبیل تنظیم دما، شدت و نوع پرتاب، مزیت دیگر کنترل هوشمند این دستگاه مشاهده مصرف برق کولر و نظارت بر مصرف انرژی آن می‌باشد. همچنین شما می‌توانید مدیریت این کولر را به دستیار هوشمند گوگل یا الکسا بسپارید.

توجه داشته باشید مدل معرفی شده یعنی NP307SK3 ال جی مونتاژ گلد ایران یا Gplus بوده و مدل NP277SK1 مدل خارجی این محصول است.

مشخصات اسپلیت

نوع گاز (مبرد)R410
اینورتردو عدد فول دی سی اینورتر
میزان صدا داخل ساختمان19 تا 50 db
تعداد و نوع کمپرسوریک عدد اسمارت اینورتر روتاری
عملکردسرمایشی / گرمایشی
مناسب برای فضایمکان های بزرگ 60 تا 110 متر
سایر امکاناتپرتاب باد 15 تا 25 متر و پرتاب باد چند جهته
دارای فیلتر ضد باکتری و گرد و غبار
روکش مقاوم در برابر پوسیدگی گلدن فین
تمیز کردن سریع و آسان فیلتر
کاهش ریزگردها تا بیش از 99 درصد

4- کولر گازی بوش مدل B1ZMA/I30602

با دوام‌ترین کولر گازی حال حاضر

طراحی قطعات و مهندسی کولر گازی بوش با بهترین کیفیت و با رعایت جدیدترین استانداردهای روز اروپا انجام شده است، در واقع این کولر برای کشورهای اروپایی ساخته شده است و از بهترین قطعات و مجرب ترین مهندسان و طراحان برای ساخت آن کمک گرفته شده است، سعی شده است از بهترین و مرغوبترین قطعات و فیلترهای باکیفیت برای حفاظت از محیط زیست در ساخت آن کمک گرفته شود.

کولر گازی ۳۰۰۰۰ بوش مدل B1ZMA/I30602 دارای درجه و گرید بهره وری و انرژی ++A است، که از بهره وری بالا و مصرف انرژی مناسبی برخوردار است، با خرید این محصول خیالتان از بابت عمر مفید و طولانی و مصرف برق کم آن راحت است، خرید این محصول می‌تواند از دو جنبه اقتصاد خانواده را بهبود بخشد، اولی اینکه تا مدت ها نیاز نیست کولر گازی جدیدی خریده یا آن را تعمیر کنید، دیگری اینکه استفاده از آن مصرف برق را بالا نمی برد و هزینه‌های پرداخت قبض برق را کاهش می‌دهد،‌ بنابراین با خرید این محصول در پرداخت هزینه‌های اقتصادی خانواده‌ی خود صرفه جویی خواهید کرد.

کولر گازی بوش مجهز به سیستم ضد یخ زدگی (Defrost) هستند و با وجود این سیستم دیگر کمپرسور، لوله ها و موتور کولر گازی یخ نمی زند، این سیستم برای برفک زدایی کمپرسور و کولر در فصل زمستان که هوای گرم تولید می کند، مورد استفاده قرار می گیرد، وقتی کولر گازی هوای داخل را گرم کرد، یونیت بیرونی آن به دلیل رطوبت یخ می زند و نمی تواند گرمای بیرون را جذب کرده و به داخل منتقل کند.

سیستم ضد یخ زدگی از یخ زدن و برفک زدن کمپرسور و یونیت بیرونی کولر گازی جلوگیری می کند، شرایط کارکرد محیطی این کولر گازی در هوای معتدل و گرمسیری T1 و T3 است، این کولر می تواند تا گرمای حداکثر 65 درجه سانتی گراد بالای صفر و سرمای حداقل 15 درجه سانتی گراد زیر صفر را تحمل کند.

این کولر با فناوری پرتاب هوا در 4 جهت، هر فردی در هر جا و مکانی قرار گرفته باشد، به او هوای گرم و سرد می رسد، پرتاب هوای این کولر گازی تا 16 متر می رسد، با وجود این کولر در گرمای طاقت فرسای تابستان و سرمای زمستان همه افراد خانه در رفاه و آسایش خواهند بود و دیگر نیازی به خرید و تعبیه ی چند دستگاه کولر گازی نخواهید داشت چرا که تنها یک کولر با این خصوصیات و مشخصات می تواند برای رفع نیاز و خواسته ی شما کافی باشد.

این کولر گازی علاوه بر هوای سرد در تابستان و هوای گرم در زمستان، برای شما در نقش تصفیه کننده هوا عمل می‌کند و با وجود این کولر دیگر نیازی به خرید دستگاه تصفیه هوا نخواهید داشت، این دستگاه دارای چندین فیلتر تصفیه هوا از جمله فیلتر هپا، فیلتر ویتامین C و بایو فیلتر و فیلتر کربن است.

این فیلترها ذرات مضر موجود در هوا از جمله باکتری‌ها و ویروس های بیماری زا را از بین برده و تبدیل به ذرات بخار آب می‌کنند، همچنین با وجود این فیلترها هوا علاوه بر تصفیه و پالایش شدن، خوشبو هم می‌شود و هوایی تمیز و خوشبو خواهید داشت، البته یک فیلتر پلاستیکی هم در درون کولر و اپراتور آن تعبیه شده است با هدف ممانعت از نشستن گرد و غبار بر روی آن و بالا بردن کارایی و عملکرد کولر نه برای تصفیه هوای محیط، از این کولر به عنوان کولر سبز و دوستدار محیط زیست یاد می شود.

این کولر با تولید 3 میلیون یون در هر 30 دقیقه هوا را کاملا استریلیزه و مطبوع می‌کند.

این کولر همچنین دارای عملکرد هوشمند است که علاوه بر بهبود عملکرد و کارایی دستگاه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی آن هم می شود.

از دیگر قابلیت‌های این دستگاه می‌توان به عملکرد حداکثری توربو سیستم، قابلیت ریست اتومات دستگاه، دارا بودن رادیاتور گلد فن کندانسور و مکش سه طرفه جریان هوای گرم جهت سرمایش سریعتر و کارایی بهتر اشاره کرد.

مشخصات اسپلیت

نوع گاز (مبرد)R410
اینورتریک عدد فول دیسی اینورتر
تعداد و نوع کمپرسوریک عدد روتاری
عملکردسرمایشی / گرمایشی
مناسب برای فضای70 تا 110 متری
سایر امکاناتپرتاب باد 16 متر چند جهته
روکش مقاوم در برابر پوسیدگی گلدن فین
تمیز کردن سریع و آسان فیلتر
کاهش ریزگردها تا بیش از 99 درصد

5- کولر گازی اینورتر گری LOMO GWH30QE

کولر گازی اینورتر دار گری با ظرفیت 30000 جزو محصولات بالارده گری می‌باشد و با قرارگیری آن در محلی با متراژ 90 تا 120 متر نیاز شما را برطرف می‌سازد.

شما می‌توانید این کولر گازی گری لومو را بر روی دیوار نصب کنید و با توانایی پرتاب باد تا 15 متر از داشتن آن لذت ببرید. هرکجا که کولر را نصب کنید می‌توانید با تنظیم پرتاب باد چهار طرف آن را به هر سمتی بکشانید. پنل خارجی این دستگاه که کمپرسور به حساب می‌آید را بیرون از منزل قرار دهید.

با اینکه این پنل مستحکم است و در برابر نور آفتاب تغییر رنگ نمی‌دهد اما سعی کنید در معرض نور آفتاب نباشد و باران به آن نخورد. کولر گازی گری با داشتن کاهنده مصرف انرژی اینورتر به میزان 68 درصد در مصرف برق صرفه‌جویی و به دلیل جلوگیری از استارت‌های اضافی جریان برق را کنترل می‌کند.

کمپرسور تعبیه شده برروی این کولر گازی 30000 اسکرول می‌باشد که با داشتن کلاس آب و هوایی T3 مناسب هوای شرجی و بسیار گرم تا 65 درجه می‌باشد. گاز R410A نیز از دیگر امکانات ویژه می‌باشد که با مصرف بسیار پایین خنک کنندگی بسیار عالی را خارج می‌کند و فصل تابستان را برایتان لذت‌بخش می‌سازد.

فیلتر بهداشتی یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این کولر می‌باشد چون به کمک این فیلتر گرد و غبار و انواع بو در هوا تسویه می‌شود و در نتیجه هوایی سالم دریافت می‌کنید. سیستم توربو نیز که سرمایش سریع نام دارد در حالت سرما و گرما ظرفیت خود را ارتقاء داده و پرتاب باد را با نهایت توان خود بیرون می‌فرستد. 

ایت کولر دارای کمپرسور اسکرول است که از نظر ساختار اطمینان بالایی دارد و به دلیل داشتن قطعات کم، هزینه کمی هنگام خرابی بر می‌دارد. به علت نداشتن شیر مکش و تخلیه و نداشتن حجم کلیرانس امکان خرابی کم‌تری دارد. البته مزیت دیگری که دارد لرزش بسیار پایین می‌باشد.

مشخصات اسپلیت

نوع گاز (مبرد)R410A
نوع آب و هوای سازگارهوای شرجی و بسیار گرم تا 65 درجه
اینورتریک عدد
تعداد و نوع کمپرسورکمپرسور اسکرول
عملکردسرمایشی, گرمایشی
مناسب برای فضای90 تا 120 متر
سایر امکاناتتنظیم پرتاب باد چهار طرفه تا 15 متر
روکش مقاوم در برابر پوسیدگی گلدن فین
تمیز کردن سریع و آسان فیلتر
کاهش ریزگردها تا بیش از 99 درصد

در این مقاله سعی کردیم بهترین کولرهای گازی بازار ایران را خدمت شما معرفی کنیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

اگر در زمینه استفاده از کولر گازی تجربه‌ای دارید حتما ما را در جریان بگذارید.

مطالب تابستانی بیشتری بخوانید:

بهترین کولر آبی

بهترین شامپو بدن

بهترین آبمیوه گیری

5/5 - (2 امتیاز)

top10review

تمام تلاش تاپ تن اینه که با بررسی و معرفی بهترین محصولات و خدمات به شما برای زندگی بهتر و کاهش هزینه ها کمک کنه

7 دیدگاه

 1. سلام
  واقعا خیلی عالی بود و درباره کولر گازی ها خیلی جامع و کامل صحبت کردین، ممنون خیلی عالی بود

 2. سلام
  فوق العاده بود تصمیم خرید کولر گازی دارم چندوقته وبگردی کردم تنها جایی که اطلاعات کامل دریافت کردم
  مرسی مهربونمهربون

 3. سرمایشی گرمایشی ایستاده برای محیط 120 متره کم مصرفترین برق رو داشته باشه چی.رو پیشنهاد میکنید از راهنماییتون ممنونم میشم

 4. با سلام و وقت بخیر
  میخواستم کولر گازی بخرم برای یه خونه ۱۲۰ متری ۲۴۰۰۰ میخواسم بخرم آیا کولر ازی حتما اینورتردار بخرم یا معمولی؟ گون میگن اینورتردار در صورت خرابی دیگه تعمیر نمیش یا هزینه بلایی داره و معمولی بهتر هست لطفا جواب بدید کدام بهتر هست و کیفیت و دوام بالایی دارد برای شهر ارومیه میخواستم چه مارکی پیشنهاد میکنید؟متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا