بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان در سال ۱۳۹۸ کدامند؟

171
تصویر بهترین اپلیکیشن یادگیری زبان

بهترین برنامه های موبایل برای  یادگیری زبان:‌

امروزه برای برقراری ارتباطات در سطح جهانی، یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی، یکی از ملزومات برای هر شخص محسوب میگردد. با وجود روش های متفاوتی که برای یادگیری زبان دیده میشود، هیچ کدام آن روش ها به اندازه ی اپلیکیشن های آموزشی راحتتر، کم هزینه تر و در دسترس تر نیست…

با یک سرچ کوچک خواهید دید که اپلیکشن های فراوانی در زمینه آموزش زبان طراحی شده و میتوانند علاقمندان را در یادگیری یاری دهند. سایت تاپ۱۰ در این پست قصد دارد ده اپلیکیشن آموزش زبان را، از بین انبوهی از برنامه ها انتخاب و به شما معرفی کند.
چهار مورد اول در این مقاله اپلیکیشن های خارجی و شش مورد بعدی اپلیکیشن های تولید شده داخلی است.

۱ . اپلیکیشن آموزش زبان Duolingo

بهترین اپلیکیشن یادگیری زبان duolingo

این اپلیکیشن یکی از محبوبترین و پرکاربرد ترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی، در بین علاقمندان به زبان است. اگرچه این اپلیکیشن مبتنی بر آموزش زبان انگلیسی طراحی شده، با این حال با استفاده از این برنامه شما قادر خواهید بود تا زبان­ های استانبولی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، روسی، ترکی، ایتالیایی، پرتغالی و چند زبان دیگر را نیز بیاموزید. البته زبان فارسی شامل آن نمی شود. برای استفاده از این اپلیکیشن بهتر است تا حدی، هرچند اندک، به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید.

برنامه دولینگو، به‌ صورت رایگان، برای سیستم عامل های اندروید، iOS و ویندوزفون در دسترس است. همچنین می توانید از آن در نسخه‌ی مبتنی بر وب نیز استفاده کنید. اپلیکیشن دولینگو در سال­های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به‌ عنوان برترین اپلیکیشن گوگل پلی شناخته شد و همچنین بهترین استارتاپ آموزشی در سال ۲۰۱۴ لقب گرفت. بعد از نصب دولینگو، زبان مورد نظر را انتخاب میکنید. اگر تا حدودی به زبان انتخابی آشنایی دارید و نمی خواهید از ابتدایی ترین مراحل شروع کنید، این برنامه میتواند با یک آزمون ورودی سطح شما را سنجیده و تعیین کند.

این اپلیکیشن لغات جدید را به صورت تصاویر آموزش میدهد و آموزشهای صوتی نیز از امکانات این اپلیکیشن است.
هنگامی که درسی را تمام کنید، صفحه ای باز میشود و لغاتی که در آنها ضعیف عمل کرده اید را مشخص میکند. در جدیدترین نسخه‌ اپلیکیشن دولینگو، بالای هر درس یک نوار پیشرفت نشان داده میشود، که با توجه به صحیح یا غلط بودن پاسخ­های شما تغییر می­کند.
دریافت این برنامه صد درصد رایگان است و پرداخت درون برنامه ای آن کاملا اختیاریست.

۲ . اپلیکیشن آموزش زبان Memrise

بهترین اپلیکیشن آموزش آنلاین زبان Memrise

اپلیکیشن ممرایز، یک سرویس آنلاین آموزشی است که بیش از صد زبان، از جمله فارسی را پشتیبانی میکند.
این اپلیکیشن برای آموزش زبان انگلیسی ساخته شد اما اکنون به جز آموزش زبان، آموزشهای دیگری نظیر هنر، علوم، جعرافیا، تاریخ، ریاضی، تقویت حافظه و غیره را نیز در بر می گیرد.
با این حال هنوز هم سطح وسیع آموزشی در این اپلیکیشن، به زبان اختصاص داده شده. یکی از ویژگیهای جالب این برنامه این است که آموزشها، در حوزه های مختلف، توسط کاربران توسعه پیدا میکند و اگر شما هم تخصص و علاقه در بخش خاصی دارید، میتوانید به گسترش آموزشها کمک کنید.

برنامه ممرایز از نظر پشتیبانی از آموزشهای صوتی و تصویری مشابه برنامه دولینگو است، با این تفاوت که دولینگو بیشتر بر روی عبارات تمرکز دارد و ممرایز بر روی کلمات. یکی از نقاط قوت دولینگو نسبت به ممرایز ترتیب مناسب‌ تر در آموزش مفاهیم و دسته‌ بندی آموزش‌ هاست، دسته هایی مانند رنگ‌ها، غذاها، ورزش ها و …، که به یادگیری کاربر کمک شایانی میکند. شیوه ی عمل اپلیکیشن ممرایز را میتوان تا حدودی شبیه به روش آموزشیِ فلش کارتها دانست. اگر به جز یادگیری زبان ها مشتاق هستید تا اطلاعات خود را در دیگر حیطه ها افزایش دهید، پیشنهاد میکنیم این برنامه را حتما امتحان کنید.
دریافت این اپلیکیشن به صورت رایگان و با پرداخت درون برنامه ایست.

۳ . اپلیکیشن یادگیری زبان Tandem

بهترین اپلیکیشن یادگیری زبان tendem
Tandem

چیزی که این برنامه را از دیگر اپلیکیشن ها متمایز کرده ، ویژگی خاص و جالب آن است. شما به وسیله ی این برنامه میتوانید زبان مورد نظر خود را با صحبت کردن با افراد بومیِ همان زبان تقویت کنید! فراگیری زبان یک امر بسیار فرّار است؛ اگر کسی را نداشته باشید که با او مکالمه کنید و یا امکان سفر خارجی برایتان فراهم‌ نباشد، سریعتر از چیزی که فکر می کنید معانی لغات از یادتان خواهد رفت. سرویس Tandem دارای انجمنی با بیش از ۲ میلیون عضو است که می‌خواهند زبان خارجی مورد نظر خود را با کمک افراد زبان اصلی یاد بگیرند.

برنامه تاندم از بیشترین زبانهای دنیا پشتیبانی میکند و میتوان آن را به عنوان یکی از بهترینها معرفی کرد.
در واقع این برنامه شما را به کسی مرتبط خواهد کرد که تصمیم دارید زبان مادریش را فرا بگیرید و قطعا هیچکس به اندازه ی چنین فردی نمیتواند اصطلاحات را برایتان شرح دهد. افرادی که از کلاسهای مختلف و گذراندن دوره‌ هایی که هیچ تاثیری روی توانایی مکالمه و ترجمه آن‌ها نداشته، خسته شده اند ، قطعا از این برنامه جذاب لذت خواهند برد.
این اپلیکیشن قابلیت چت با امکان ارسال پیام‌ های صوتی و تصویری را برای شما فراهم خواهد کرد. در این برنامه، قابلیت چت سرویس واتس اپ و سرویس ترجمه همزمان گوگل بکار برده شده‌ .

این اپلیکیشن به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت درون برنامه ایست.

۴ . اپلیکیشن آموزش زبان Lingvistبهترین اپلیکیشن یادگیری زبان lingevist

یکی از ساده ترین برنامه ها برای یادگیری زبانهایی چون انگلیسی، فرانسوی، روسی، آلمانی، اسپانیایی و … برنامه ی Lingvist میباشد. این برنامه مانند دو اپلیکیشنی که در ابتدا معرفی کردیم دارای رابط کاربری خاصی نیست ، اما شامل فلش کارتها و مفاهیم جدید و رایجیست که میتوانید با تکرار آنها در طول روز، به بالاترین سطح تسلط برسید. گفته شده است که سازنده این اپلیکیشن قصد یادگیری زبان فرانسه را داشته ولی بعد از اینکه ابزارهای سنتی را خسته کننده میبیند، تصمیم می‌گیرد این مشکل را مانند یک معادله ریاضی برای خود حل کند و این برنامه را طراحی میکند.

این اپلیکیشن جملات مهمی که توسط متخصصانِ زبان ارائه شده را در برمیگیرد و بیش از چهار هزار لغت را با شما تمرین خواهد کرد. سرویس Lingvist دارای قابلیت تشخیص صوت نیز می باشد و میتواند کار شما را راحتتر کند. در این برنامه فهرستی از تمام کلماتی که یاد گرفته اید ثبت میشود و با پیشرفت و یادگیری کامل شما، برنامه مفاهیم مشکل تری را ارائه خواهد کرد؛ در واقع این برنامه است که تصمیم میگیرد چه زمانی کلمات جدید را بر مبنای رایج ترین کلمات در مکالمات روزمره و موقعیت های شغلی و تجاری، به شما آموزش دهد.
دریافت این برنامه به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت درون برنامه ایست.

۵ .  اپلیکیشن زبان آموز Expert

اپلیکیشن زبان آموز Expert
زبان آموز Expert

این اپلیکشن آموزش زبان توسط توسعه دهندگان داخلی ( Expert app ) طراحی شده و توانسته جز یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان در فروشگاه های داخلی باشد. برنامه نویسان اکسپرت، براساس این تفکر که همه ی ما زبان را در ابتدا به صورت غریزی فرا گرفته ایم، روش بسیار جالب و موثری را برای آموزش انتخاب کرده.
روند آموزشی در این اپلیکیشن داخلی بر پایه ی یادگیری زبان توسط گوش دادن به آهنگهای خارجی، تماشای فیلم و سریال های زیرنویس دار، شنیدن داستان ها، گوش دادن به سخنرانی و کنفرانس های واقعی و همچنین جعبه لایتنر می باشد. در این برنامه، از آموزش هیچ یک از چهار مهارت کلاسیک یادگیری زبان غافل نشده و برنامه های آموزشی جامعی برای مهارتهای Listenin، Reading، Speaking و Writing ،برای کاربر در نظر گرفته شده است.

این اپلیکیشن در هر بخش اکسپرت، لغات ضروری انگلیسی را برای شما با جعبه لایتنر آموزش می دهد
و همچنین دارای یک دیکشنری درون برنامه ایست که با استفاده از این دیکشنری عالی هیچ اصطلاح و کلمه ای در محیط یادگیری برایتان نامفهوم باقی نمی ماند.
امکان دانلود این پلیکیشن در فروشگاههای داخلی به صورت رایگان است، اما برای دسترسی به تمامی امکانات برنامه باید به صورت درون برنامه ای مبلغی را پرداخت کرد.

۶ .اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Casco

اپلیکیشن زبان آموز casco
آموزش انگلیسی Casco

از امکانات این اپلیکیشن داخلی میتوان به آموزش از سطوح مبتدی تا پیشرفته، مکالمه هوشمند، پرسش و مشاوره آنلاین اشاره کرد. سرویس کاسکو بیشتر بر روی آموزش چهار مهارت اصلی زبان و تسلط بر گرامر متمرکز شده، همچنین قابلیت هایی که این برنامه داراست آن را از دیگر اپلیکیشن ها متمایز میکند. اپلیکیشن کاسکو یکی از جامع ترین سرویس های داخلی برای یادگیری زبان به شمار میرود.

این برنامه برخلاف دیگر اپلیکیشن ها در کادر افقی نمایش داده شده که باعث میشود با فضایی شبیه به کتاب، ارتباطی بهتری با آن برقرار کنید. آموزش زبان در این برنامه در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته تقسیم شده و شما می توانید برای تعیین سطح خود در آزمون این سرویس شرکت کنید.
قابلیت دیگر این اپلیکیشن مکالمه ی هوشمند است. این سرویس قادر است تا صدا و تلفظ شما در بیان کلمات را تشخیص بدهد و میتواند مانند یک شنونده با شما تمرین کند .
همچنین این اپلیکیشن هوشمند هنگامی که هر درس را به اتمام می رسانید، خط سبز رنگی بر روی دروس ظاهر می شود که نمایانگر میزان پیشرفت شماست.

متخصصانی که برای این اپلیکیشن فعالیت می کنند در بیشتر مواقع آنلاین هستند و شما میتوانید سوالات و مشکلات خود را از آنها بپرسید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.
دریافت اپلیکیشن کاسکو به صورت رایگان است اما برای آزادسازی تمام درسهای آن مجبور به پرداخت درون برنامه ای هستید.

۷ . اپلیکیشن دهکده زبان

اپلیکیشن دهکده زبان
دهکده زبان

اپلیکیشن دهکده زبان مناسب افرادیست که در حد مبتدی به زبان انگلیسی مسلط هستند و میخواهند مهارت خود را مخصوصا در مکالمه به سطح بالایی برسانند.
از ویژگیهای این برنامه میتوان به آموزش بر اساس کتاب های معتبر، یادگیری سریع گرامر و آموزش انگلیسی روزمره از طریق متن های خبری اشاره کرد. در این اپلیکیشن نزدیک به ۱۳۰ عنوان کتاب وجود دارد که در هفت سطح از ساده تا پیشرفته طبقه بندی شده و شما باید با توجه به سطح زبان خود، کتاب های دلخواه را همراه با فایل صوتی آنها دانلود کنید. کتابهایی که مبنای آموزش این برنامه قرار گرفته اند شامل کتابهای سامیت، اینگلیش ریزالت، اسپیک ناو و همچنین کتاب های داستان انگلیسی میشود که متن تمام این کتابها به فارسی روان نیز ترجمه شده اند.

این سرویس دارای یک دیکشنری درون برنامه ایست که نمیگذارد کلمه ای برایتان مجهول باقی بماند. دهکده زبان یکی از معدود اپلیکیشن های داخلیست که با تمرکز به روی لحن و نوشتار خبری و ژورنالیستی، شما را به درک بهتر و عمیق تری از زبان انگلیسی میرساند. البته اگر خیلی گرامرتان خوب نیست و در طول یکی از دروس به مشکل گرامری برخورد کردید، این امکان برایتان فراهم شده تا با رجوع به بخش گرامر فوری، فشرده ای از آن دستور زبان را فرا بگیرید.
دریافت این سرویس به صورت رایگان است اما برای آزاد سازی تمام دروس ملزم به پرداخت درون برنامه ای هستید.

۸‌ . اپلیکیشن زبان شناس

اپلیکیشن زبان شناس
زبان شناس

یکی از بهترین راههای افزایش دایره لغات و تثبیت زبان خارجی در ذهن، مطالعه‌ کتاب و داستانهایی به آن زبان است؛ و چه بهتر که با استفاده از کتاب گویا همزمان هم بخوانید هم بشنوید. شما با اپلیکیشن زبان شناس میتوانید زبان انگلیسی خود را به وسیله داستان ها و مکالمات به همراه با لهجه بومی تقویت کنید. این سرویس متاسفانه برای کسانی که میخواهند از صفر و پایه شروع کنند، مناسب نیست، بلکه افرادی که قصد دارند زبان خود را تقویت کنند می توانند از این اپلیکیشن، با تمرین بر روی مکالمات و داستانها سود ببرند. داستان های برنامه زبان شناس در چهار سطح مبتدی تا پیشرفته دسته بندی گردیده اند و همچنین شما از جعبه لایتنر هم برای یادگیری لغات برخوردار خواهید بود.

یکی از مزیتهای برنامه زبان شناس برخورداری از راهنمایی و مشاوره ی آنلاین متخصصان و داشتن نمودار پیشرفت کاربر میباشد. این اپلیکیشن از معدود برنامه های داخلیست که دقیقا مانند یک کلاس زبان واقعی، برایتان برنامه ریزی کرده تا در یک بازه ی معین به تمام تمرینات و آموزش های خود رسیدگی کنید و پیشرفتتان را در دروس خود روی نمودار دنبال کنید.
قطعا دیدن میزان پیشرفتتان بر روب نمودار، میتواند محرک و انگیزه ای برای ادامه ی یادگیری شما باشد.
دریافت این برنامه به صورت رایگان است اما برای آزادسازی تمام محتوا ملزم به پرداخت هزینه به صورت درون برنامه ای هستید.

۹. اپلیکیشن زبان بیاموز

اپلیکیشن زبان بیاموز
زبان بیاموز

اپلیکیشن زبان بیاموز یکی از معدود برنامه های داخلیست که در زمینه ی آموزش چند زبان فعالیت میکند.
در حال حاضر با این اپلیکیشن قادر خواهید بود
آموزش زبانهای انگلیسی، فرانسوی و آلمانی را مطابق استاندارد CEFR آغاز کنید.

این برنامه توسط گروهی از متخصصان، از دانش آموختگان رشته زبان تولید شده و سعی شده تمامی نکات استاندارد آموزشی در طراحی آن مورد توجه قرار گیرد.
آموزشهای این اپلیکیشن بیشتر به صورت لغت محور و بر مبنای کتابهای معتبری مانند تاپ ناچ و اینتر چنج و دوره های آیلتس و تافل و GRE است. واژگان در سرویس زبان بیاموز در سطوح مختلفی همراه با تلفظ صحیح کلمات دسته بندی و آموزش داده میشوند. در برنامه زبان بیاموز بر خلاف بیشتر واژه نامه های فارسی، معانی متفاوت واژه ها تفکیک شده و هر معنی با توجه به سطح آسانی یا مشکل بودن یا موضوعش در دسته بندی مخصوص به خود قرار گرفته است. این تفکیک و جدا کردن به شما کمک می کند تا بتوانید معانی اصلی و اولیه واژه را در ابتدا به خوبی یاد گرفته و رفته رفته به عمق معنای آن برسید.

دریافت این برنامه به صورت رایگان است اما برای گذراندن سطح پیشرفته ملزم به پرداخت درون برنامه ای هستید.

۱۰ . اپلیکیشن یادگیری زبان لرنیت

اپلیکیشن زبان بیاموز
لرنیت

با این اپلیکیشن داخلی قادر هستید، با رابطی بسیار ساده و بدون پیچیدگی، زبان انگلیسی را از پایین ترین تا بالاترین سطح، فرا بگیرید. اپلیکیشن لرنیت در زمره ی برنامه هاییست که آموزش زبان را از پایه و از نقطه صفر شروع میکند، به همین سبب اگر از آن دست افرادی هستید که با دایره ی بسیار محدود و ضعیفی از لغات انگلیسی برخوردارید، این برنامه گزینه ی خیلی مناسبی برایتان به حساب می آید. روند آموزشی در برنامه لرنیت به صورت مرحله به مرحله شامل آشنایی با کلمات جدید، استفاده از کلمات فراگرفته شده به شیوه ی صحیح در مکالمه، آموزش گرامر، مهارت های Listening و Speaking و در نهایت آزمون تستی است.
شاید این روش کلاسیک و قدیمی حساب شود اما هنوز هم به عقیده بعضی مدرسان زبان هنوز هم موثر و سود بخش است.

این برنامه علی رغم نقاط قوت خود، ضعف هایی نیز دارد. یکی از مشکلات این اپلیکیشن این است که هنوز سطوح متوسط دو و پیشرفته یک، به درس هایش اضافه نشده، البته میتوان امید داشت در به روزرسانی های بعدی این مشکل بر طرف شود.
نقطه ضعف دوم این برنامه این است که متاسفانه فقط به مدت سه روز استفاده از آن رایگان است
و بعد از سه روز باید حق اشتراک ماهیانه بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
لطفا نام خود را بنویسید