۳ سرویس برتر درخواست آنلاین تاکسی در ایران

کدام شرکت های تاکسی اینترنتی در ایران بهترین خدمات را ارائه می‌دهند؟

58
تصویر 3 سرویس برتر درخواست اینترنتی تاکسی ایران

بهترین سرویس‌های درخواست آنلاین تاکسی در ایران

اینترنت متولد شد تا بتواند افراد را با روش های جدید ارتباط و تعامل آشنا کند و فرصت‌های تازه و نو در زمینه تجارت برای همه به ارمغان بیاورد.

در کنار فروشگاه های اینترنتی مثل آمازون که همواره الگوی خیلی از فروشگاه های اینترنتی در سراسر دنیا بوده، خدمات اینترنتی هم در سراسر دنیا رشد فوق العاده‌ای داشته است.سرویس درخواست اینترنتی تاکسی یکی از همین‌گونه خدمات است که به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های خارجی آن می‌توان کمپانی Uber را نام برد.

البته در ایران هم مثل سایر نقاط دنیا سرویس های مشابه زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند. بیشتر مردم با سرویس‌های درخواست اینترنتی تاکسی آشنایی دارند و از آن استفاده کرده اند. به طور کلی این اپلیکیشن‌های درخواست آنلاین خودرو تلاش می‌کنند در کنار خدمات خوب،قیمت های مناسبی برای سفر کاربران خود در نظر بگیرند. Top10Review قصد بررسی ۳ تا از بهترین های ایران در حوزه‌ی درخواست آنلاین تاکسی را دارد.

۱-اسنپ

تصویر درخواست اینترنتی تاکسی اسنپ

اسنپ درباره ی خود می‌گوید:

اسنپ، سامانه هوشمند حمل‌ونقل، پل ارتباطی میان کاربر مسافر و کاربر راننده است و راهکاری سریع و ساده برای درخواست خودرو و موتورسیکلت به شمار می‌رود. با درخواست خودرو یا موتورسیکلت در این اپلیکیشن، پس از مشخص کردن مبدا و مقصد، نزدیک‌ترین اسنپ به نشانی شما می‌آید. با اسنپ سفری ایمن، راحت و مقرون‌به‌صرفه را تجربه خواهید کرد.

سرویس‌های اسنپ(حمل و نقل):

اسنپ اکو :

از طریق سرویس اکونومی یا اقتصادی اسنپ می‌توانید در هزینه سفر خود صرفه جویی و سفری مقرون‌به‌صرفه و با کیفیت مطلوب را تجربه کنید

اسنپ رز:

به کمک این سرویس می‌توانید تعیین کننده‌ی خانم بودن راننده‌ خود باشید و این سرویس برای بانوان و خانواده‌ها طراحی شده است.

البته در حال حاضر اسنپ رز شبانه روزی نیست و استفاده از این سرویس دارای محدودیت زمانی خاص است. درصورت استفاده ازسرویس اسنپ رز هزینه ی کمتری نسبت به سرویس معمولی اسنپ پرداخت می کنید.

اسنپ باکس

اسنپ باکس به شما کمک می‌کند بسته و مرسولات با موتور سیکلت حمل و جا به جا کنید که رقیب اصلی اسنپ باکس، شرکت الوپیک است

اسنپ بایک

سرویسی که برای خیابان های شلوغ و با ترافیک سنگین به کمک شما می‌آید اسنپ بایک است چرا که فعال کردن این ویژگی به شما امکان سفر با موتور سیکلت و طبعا هزینه پایین تر را می دهد.

کارهایی که اسنپ برای بالا بردن امنیت و آسایش دو طرفه انجام داده است:

 • احراز هویت ، ثبت اطلاعات و عکس کاربر راننده
 • بررسی خودرو کاربر راننده
 • امکان به اشتراک گذاشتن اطلاعات و نقشه مسیر با آشنایان
 • پنهان‌سازی شماره تلفن کاربران راننده و مسافر در حین تماس

پنل سازمانی اسنپ: 

با ثبت‌نام در پنل سازمانی، این امکان برای شما فراهم می‌شود که از طریق یک صفحه وب بتوانید از تمام سرویس‌های اسنپ استفاده کنید.

برخی قابلیت های قابل اشاره پنل سازمانی اسنپ:
 • استفاده همزمان از همه سرویس‌ها
 • مدیریت بهتر سفرها
 • شفاف‌سازی هزینه‌های حمل‌ونقل سازمانی و گزارش‌گیری قابل اعتماد
 • امکان دریافت کد سازمانی مخصوص برای سازمان و تمام اعضای مجموعه خود
 • ارسال ریز گزارش‌ سفرهای کارمندان به صورت هفتگی برای مسئول سازمان

مزایای اسنپ:

 • حق انتخاب در نحوه پرداخت هزینه سفر (آنلاین یا نقدی)
 • امکان انجام سفر رفت‌وبرگشت یا دو مقصده
 • امکان انتخاب مدت زمان توقف در مسیر
 • امکان ذخیره آدرس‌های منتخب در اپلیکیشن
 • امکان انجام بی‌نهایت سفر رایگان، با معرفی اسنپ به دوستان

معایب اسنپ:

نداشتن قابلیت درخواست تاکسی به صورت تلفنی برای زمان‌هایی که دسترسی به گوشی هوشمند و اینترنت وجود ندارد

۲-تپسی

تصویر درخواست اینترنتی تاکسی تپسی

تپ‌سی درباره‌‌ی خود می‌گوید:

تپ‌سی کار خود را از خرداد ۱۳۹۵ در تهران آغاز کرد تا سفرهای درون‌شهری را برای شهروندان تهرانی راحت‌تر، امن‌تر و ارزان‌تر کند. امروز تپ‌سی، با بیش از ۸۰۰ پرسنل و با حضور در بسیاری از استان‌های پرجمعیت کشور شرکتی مورد اطمینان و نامی آشنا برای میلیون‌ها ایرانی است که به صورت روزانه از اپلیکیشن آن استفاده می کنند. مسافرانی که در هر نقطه ای از شهر می توانند بدون اتلاف وقت تپ‌سی (تاکسی) بگیرند و رانندگانی که برای پیدا کردن مسافر کافی است اپلیکیشن خود را روشن کنند و فقط چند دقیقه صبر کنند.

طبعاً راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی به این بزرگی و با گستره‌ی پوشش وسیع به راحتی و آسانی آب خوردن نیست اما رشد سریع تپسی و تبدیل شدن به رقیبی جدی برای اسنپ بی‌شک نشان‌دهنده‌ی رشد سریع اینگونه کسب و کارهای اینترنتی در سراسر ایران است

در ذیل به بررسی امکانات سرویس تاکسی Tap30 می‌پردازیم:

تپسی لاین:

در تپسی لاین این امکان وجود دارد که راننده دو مسافر با مبدا و مقصد نسبتا مشابه را در طی یک سفر با هزینه ارزان‌تر جابجا کند

چرا تپسی لاین ارزان تر است؟

به این دلیل که دو مسافر که مسیری مشابه دارند بنابراین از یک خودرو استفاده کرده و در نتیجه هزینه سفرشان تقسیم می‌شود.

مزایای سرویس لاین تپسی
 • مقرون به صرفه بودن برای مسافر
 • افزایش درآمد تا حدود ۴۰ درصد برای راننده یا سفیر
 • کاهش ترافیک در نتیجه کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا

توضیح اینکه اگر مسافر در خواست سرویس لاین بکند و همسفر پیدا نشود، راننده با همان هزینه لاین یعنی تا ۳۰ درصد کمتر شما را به مقصد مورد نظر می‌رساند و باقیمانده مبلغ را برای جلوگیری از ضرر راننده شرکت تپسی پرداخت می‌کند.

تپسی تلفنی:

زمانی که به اینترنت و اپلیکیشن دسترسی ندارید کافیست با شماره‌ی ۱۶۳۰ تماس بگیرید تا اپراتورهای تپسی برای شما درخواست راننده کنند

نحوه‌ی عملکرد سرویس تپسی تلفنی به صورت واضح تر:

زمانی که مسافر با شماره‌ی ۱۶۳۰ تماس می‌گیرد، اپراتور با گرفتن آدرس دقیق مبدا و مقصد از مسافر و علامت گذاری بر روی اپلیکیشن،درخواست را به نزدیک‌ترین سفیر (راننده) می فرستد و سفیر، پس از تایید درخواست، به سمت محلی که مسافر منتظر است حرکت می کند. در صورت پیدا شدن سفیر(راننده) مسافر دو پیام متنی و صوتی با مضمون اینکه سفیر پیدا شد بر روی خط خود دریافت می‌کند.

زمانی که راننده به مبدا رسید، مسافر دو پیام دیگر – صوتی و متنی – دریافت می نماید تا از رسیدن راننده مطلع شود. اگر به هر دلیلی، سفیر درخواست مسافر را لغو کند، مسافر از همان دو راه – پیام صوتی و متنی – از لغو سفر مطلع می گردد. در این حالت، مسافر باید دوباره با ۱۶۳۰ تماس بگیرد و درخواست خود را تکرار کند. اگر مسافر با همان شماره قبلی خود تماس بگیرد، درخواست او به یک سیستم گویا هدایت شده و با سرعت بیشتری پیگیری می شود.

مزایای تپسی:

 • پشتیبانی مطلوب
 • امکان درخواست تاکسی به صورت آفلاین با استفاده از شماره‌ی ۱۶۳۰
 • سرویس تپسی لاین برای تجربه سفری مقرون به صرفه‌تر

معایب تپسی:

فاقد قابلیت سفر و یا حمل بسته و مرسوله پستی با موتور‌سیکلت

۳-ماکسیم

تصویر درخواست اینترنتی تاکسی ماکسیم

ماکسیم درباره‌ی خود می‌گوید:

شعار ماکسیم ساده اما بلندپروازانه است. تلاش ما همیشه افزایش کیفیت تعامل میان مسافران و رانندگان بوده است تا با یاری هم به سوی اهداف خود گام برداریم.

ما از سال ۱۳۹۶ با به‌کارگیری فناوری‌های نوین در جهت ارائه خدمات مدرن‌تر، فراگیر شدن سامانه‌ درخواست خودرو و افزایش امنیت سفر، فعالیت خود را در ایران آغاز کردیم. هدف اولیه ما با در نظر گرفتن ویژگی‌های متفاوت شهرهای بزرگ و کوچک کشور این بود که از یک سو مسافران بتوانند با روش‌هایی آسان درخواست‌ سفر خود را به ثبت برسانند و از سوی دیگر رانندگان با شرایطی بهینه‌‌ فرایند جست‌وجو و حمل‌ونقل مسافران را اجرا کنند و ترددهای غیرضروری و زمان انتظار را کاهش دهند.

امکانات ماکسیم

مبلغ پرداختی خود را افزایش دهید،سریعتر سفر کنید:

به دلیل ترافیک سنگینی که در برخی ساعات روز وجود دارد ممکن است رقم در نظر گرفته شده صرفه اقتصادی برای راننده نداشته باشد که می‌توانید با استفاده از گزینه عجله دارم مبلغی را به مبلغ در نظر گرفته شده اضافه کنید تا راننده را مجاب به قبول درخواست سفر خود کنید.

امکان درخواست خودرو به صورت آفلاین:

زمانی که شما به گوشی هوشمند خود یا اینترنت دسترسی ندارید می‌توانید با شماره‌گیری شماره ۱۶۱۱ از ماکسیم درخواست تاکسی کنید.

امکان استفاده از خودروهای سبک باری:

استفاده از «خودروهای سبک باری» سرویسی جدید از سامانه هوشمند حمل‌ونقل ماکسیم است که به کمک آن صاحبان بار و رانندگان می‌توانند خدمات خود را به صورت هوشمند انجام دهند.

هزینه حمل بار در تعرفه «خودروهای سبک باری» به دو صورت محاسبه می‌شود؛ نرخ «عادی» و نرخ «خودرو در اختیار ساعتی». نرخ عادی برای زمانی است که درخواست‌کننده بارگیری و تخلیه بار سریعی دارد. در این نرخ، پنج دقیقه برای ابتدای بارگیری و پنج دقیقه برای انتهای تخلیه زمان در نظر گرفته شده است. در صورتی که مدت زمان بارگیری یا تخلیه بیشتر از این ۵ دقیقه باشد، به صورت خودکار مبلغی به هزینه سفر اضافه خواهد شد.

در این روش می‌توان سفارش خود را به صورت آنلاین، با استفاده از اپلیکیشن یا وب‌سایت ماکسیم، یا به صورت آفلاین و با شماره‌گیری ۱۶۱۱ انجام داد.

نرخ خودرو در اختیار ساعتی برای زمانی است که درخواست‌کننده نیاز به در اختیار داشتن یک وسیله باربری در مدت زمانی مشخص دارد. در این نرخ، درخواست‌کننده در ابتدا مدت زمان موردنیاز خود را اعلام می‌کند و هزینه سفر بدون در نظر گرفتن مدت بارگیری و تخلیه و نیز مدت جابه‌جایی، برای او محاسبه می‌شود. لازم به توضیح است که استفاده از نرخ در اختیار ساعتی فقط از طریق شماره تماس ۱۶۱۱ انجام می‌شود.

امکان سفر با موتور سیکلت:

از این پس مسافرانی که قصد دارند سریع‌تر به مقصد برسند، می‌توانند از تعرفه جدید سامانه ماکسیم با نام موتورسیکلت استفاده کنند. در حال حاضر تعرفه‌های هزینه‌ای ماکسیم برای موتورسیکلت حدود ۲۰% کمتر از رقبا است. بنابراین، با تعرفه موتورسیکلت ماکسیم می‌توانید سفری سریع‌تر و ارزان‌تر داشته باشید.

لازم به ذکر است که در این تعرفه فقط یک نفر می‌تواند از سرویس استفاده کند و برای هر موتورسیکلت ارائه خدمات به بیش از یک نفر مجاز نیست.

در حال حاضر این سرویس فقط برای شهر تهران فعال هست.

مزایای ماکسیم:

 • امکان درخواست تاکسی به صورت تلفنی با استفاده از شماره‌ی ۱۶۱۱
 • امکلن افزایش مبلغ سفر از طرف مسافر به صورت دلخواه برای بالا بردن شانس دسترسی سریعتر به تاکسی
 • امکان درخواست خودروهای سبک باری برای حمل بار

معایب ماکسیم:

محدود بودن امکان سفر با موتور سیکلت به تهران

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
لطفا نام خود را بنویسید